Kayseri Tıraşsız Saç Ekimi

Saç ekimi yaptırmak isteyen birçok kişi, başlarını tıraş etmeleri gerektiğini öğrendiklerinde operasyondan vazgeçerler. Bu çok yaygın bir gerekliliktir ve insanlar saç ekimi operasyonlarında kel kafa görmek istemezler. Saç ekimi sırasında oluşan tıraş sorunlarının giderilmesi çeşitli yöntemler denenmiştir. Amaç, hastalara saç ekimi sırasında ve saç ekimi sonrası iyileşme sürecinde rahat bir süreç sağlamaktır. Yani hastalara doğal bir görünüm kazandırmanın yanı sıra, hastaların bir an önce iş ve sosyal hayatlarına devam etmeleri de önemlidir.

Birkaç yıl öncesine kadar geleneksel saç ekiminde bölgenin birden çok veya tek saç köklerinden tamamen tıraş edilmesi gerekiyordu. Bu toplumda saçlarını kazıtmak zorunda kalan hastalar için bu hiç de kolay bir durum değil. Aslında bu çok yaygın bir durumdur.

Saç ekimi yaptırmak isteyen birçok kişi, başlarını tıraş etmeleri gerektiğini öğrendiklerinde operasyondan vazgeçerler. Bu çok yaygın bir gerekliliktir ve insanlar saç ekimi operasyonlarında kel kafa görmek istemezler. Saç ekimi sırasında oluşan tıraş sorunlarının giderilmesi için çeşitli yöntemler denenmiştir. Amaç, hastalara saç ekimi sırasında ve saç ekimi sonrası iyileşme sürecinde rahat bir süreç sağlamaktır. Yani hastalara doğal bir görünüm kazandırmanın yanı sıra, hastaların bir an önce iş ve sosyal hayatlarına devam etmeleri de önemlidir.

Birkaç yıl öncesine kadar geleneksel saç ekiminde bölgenin birden çok veya tek saç köklerinden tamamen tıraş edilmesi gerekiyordu. Bu toplumda saçlarını kazıtmak zorunda kalan hastalar için bu hiç de kolay bir durum değil. Aslında bu çok yaygın bir durumdur.Saç ekimi yaptırmak isteyen birçok kişi, donörün donör bölgesinin tıraş edildiğini öğrendikten sonra işlemden vazgeçmektedir. Tıraşsız saç ekimi tekniği, bu sorunu gidermek için geliştirilmiş yeni bir tekniktir.

Tıraşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Tıraşsız saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin operasyondan önce saçlarını biraz uzatmaları gerekmektedir. Bu işlemin izlediği yöntem, donör bölgenin tedavi edilmesi gerekmeyen saçlar arasında gizlenmesidir. İlk aşamada saç kökünün alım bölgesi belirlenir. İkinci aşamada saç ekim ekibinin yardımıyla sert ve sağlıklı kökleri toplayacak ve etkiyi en aza indirecektir. Sonraki aşamada elde edilen saç kökleri ekime hazır hale gelir. Son aşamada ise doğal bir görüntü oluşturmak için saç ekimi işlemi tamamlanır.

Tıraşsız FUE teknolojisi kullanılarak 2 seansta ortalama 4.000 saç kökü ekilebilir. Saç kökü başına 1 ila 3 saç kökü olabilir. FUE teknolojisinde kullanılan araç ve teknikler ile ekilen saç köklerinin tutulma oranı iyileştirilebilir. Altın iğneli kalemler gibi plastik cerrahinin gelişmesi ve mikro motor teknolojisi ve diğer ekipmanların gelişmesi sayesinde saç ekiminin başarısı artmaktadır.

Saç ekimi operasyonun süresi ekim sayısına, uzmana ve kliniğin teknik donanımına bağlıdır. Ancak bu işlem sıradan FUE teknolojisine göre biraz daha zor olduğu için daha fazla zaman ve emek gerektirir. Bu nedenle birçok klinikte tıraşsız tekniklerin maliyeti tıraş tekniklerine göre biraz daha yüksektir. Ancak sağlayacağı rahatlık düşünüldüğünde, tıraş nedeniyle saç ekimini erteleyen birçok hasta için bu çok cazip bir fırsattır.

Neden Tıraşsız Saç Ekimi?

  • Günlük aktivitelere daha çabuk dönüş
  • Donör bölgenin hızlıca kapanması
  • Saçlarını kestirmek istemeyen kadın ve erkeklere FUE tekniğinin yolunu açması
  • Önceden FUT tekniği yaptırmış kişilere yara izleri görünmeksizin FUE tekniği yaptırma şansı tanımasıdır.
WhatsApp WhatsApp