Kayseri Safir FUE Saç Ekimi

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte saç ekim teknolojisi ve saç dökülmesi tedavisi her geçen gün yeni gelişmeler yaşıyor. Saç ekimi operasyonu büyük ilerleme kaydetmiş ve minimal invaziv bir operasyona dönüşmüş ve kullanılan aletler geliştirildikçe mevcut formu benimsemiştir. Şimdiye kadar saç ekim uzmanlarımız tarafından uygulanan Safir FUE Saç Ekimi birçok kişi tarafından denenmiş ve olumlu sonuçlar elde edilmiştir. Saç ekimine başlamadan önce anestezi için ağrısız yöntemler kullanılmaktadır. Özel yöntem, iğnelerden endişe duyan hastalar için de uygundur. Saç ekimi ameliyatı çok acı verici değildir. Ancak bazı hastalar için bu zorlu bir süreç olabilir. Ancak kliniğimiz hastaları daha rahat ettirmek için comfort denilen iğnesiz anestezi yöntemi kullanmaktadır. FUE yöntemiyle elde edilen doğal sonuç, günümüzde yaygın olarak kullanılan en modern saç ekim tekniklerinden biridir. Bu başarı, ekim işlemi sırasında özel bir safir uç aletinin kullanılmasıyla bir başka ileri adımdır.

Saç ekimi teknolojisi de sürekli değişen teknoloji ile birlikte gelişmektedir. Sapphire FUE saç ekimi bunun en son örneği. Sapphire saç ekimi yöntemi ile elde edilen doğal saçlar, bu yöntemin başarısını ortaya koymaktadır. Peki safir uçlu saç ekimi nedir?

Safir FUE Saç Ekimi Nedir?

Safir FUE saç ekimi (foliküler ünite ekstraksiyonu), FUE saç ekimi teknolojisinin kanal açma aşamasıdır. Bu alanda genellikle bu teknoloji dünyada ilk tercihtir. Uç kısmı çok değerli bir cevher olan safirden yapılır. Bu nedenden dolayı da ismine safir uçlu saç ekimi de denmektedir. Saç ekimi safir tekniği, kişinin donör bölgesini belirleme yöntemidir. Graft adı verilen saç kökü, donör bölgeden çıkarılır ve daha sonra kanal açılarak kişinin saç olmayan bölgesine ekilir.

 

Safir FUE Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Safir FUE tekniği ucu 0,6 ile 0,8 mm arasında değişen mikromotor kullanılmaktadır. Saçların çıkış yönü dikkate alınarak özenle seçilmiş greftler her kanala özenle yerleştirilir. Safir ucun dayanıklılığı ve keskinliği sayesinde saç ekim rahatlığı, ekimden sonraki toparlanma süresini büyük ölçüde kısaltacaktır. Sapphire fue saç ekimi yapıldıktan sonra kişi günlük yaşantısına devam edebilir ancak yeni ekilen saç kökünün hassasiyetine dikkat edilmelidir. İlk aşamada çarpma veya el temasından kaçınılmalı, ekim yapan uzman ekip 24-48 saat içerisinde ilk yıkamasını yapması gereklidir. İlk yıkaması tamamlanınca hastalarımız saç köklerine zarar vermemek için düzenli olarak uzmanlarımızın önerdiği şampuan ile saçlarını yıkayabilirler. Şampuanınız özellikle ilk aşamada çok önemlidir. Bu sebepten dolayı kendinize en yakın bulduğunuz saç ekim merkezini arayabilirsiniz.

Safir FUE Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?


Safir FUE yöntemi nin normal FUE yöntemine göre fazlasıyla avantajı bulunmaktadır;

  • Safir uçlu FUE, metal slit yöntemine göre daha sık ve daha düzgün ekim yapılabilmesini sağlar bu da ileri de saç dökülmesi olan hastalara yapılmasına olanak tanır.
  • Uygulama sonrası görülen ödem derecesi azalacağı için operasyon sonrası hastanın her yönden daha rahat hissetmesini sağlar.
  • Metal slitlere göre, deri altına daha az sıvı enjekte ederek daha çok kanal açma olanağı sağlar.
  • Küçük ekim açıklıkları nedeniyle ameliyat sonrası dokular metal slitlere göre daha hızlı iyileşir ve en önemlisi ciltte pürüzsüz birleşme olur.
  • Saç kökü boyutundaki kanala en doğal açıda ekildiği için saç kökünün düşmesi ve açı ayarının değişmesi imkansızdır.

Safir FUE Saç Ekimi Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Safir tekniği saç ekimi önce bazı hazırlıklar yapılmalıdır. Uzmanların hasta uygulamasından önce ve sonra hastaların uyması gereken birçok önerisi vardır. Operasyon öncesinde hasta kan sulandırıcı ilaç almıyorsa kesmesi istenir. Ayrıca kullanılan özel emülsiyon ve sprey jel kozmetikler kullanılmamalıdır. Ancak sigara ve alkol alışkanlığı olan hastalar için ameliyattan 1-2 hafta önce sigarayı bırakmak veya sigara isteğini azaltmak önemlidir. Özellikle sigara kan dolaşımını etkilediği için saç ekimi operasyonlarını olumsuz yönde etkileyecektir. Operasyondan en az 48 saat önce sigara içmek yasaktır.

Safir Fue Saç Ekim Operasyonu Kaç Seansta Tamamlanır?

Safir FUE Saç Ekimi genellikle tek seferde tamamlamayı hedefler. Ancak hastanın saç dökülme oranı hastanın özel durumu olduğundan bunu değiştirebilir. Saç yapısı ince telli olan hastaların daha fazla saç kökü ekmesi gerektiğinden işlem daha uzun sürebilir. Ancak uzmanların tercihi saç ekim uygulamasının tek bir seansta tamamlanmasıdır.

Safir Fue Saç Ekimi Sonuçları Ne Zaman Belli Olur?

Hastalar için en çok merak edilen sorulardan biri saç ekiminden sonra saçlarının ne zaman çıkacağıdır. Operasyondan yaklaşık 1 yıl sonra ekilen saçların sağlıklı çıktığı ve operasyonun başarılı olduğu anlaşılır. Bu çok normal ve makul bir süre. Saçların çıkma süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte 6 aydan 1 yıla kadar istenilen etkiye kavuşulabilir. Saç ekimi operasyonundan iki ay sonra şok dökülme denen bir süreç meydana gelir. Bu işlem sayesinde çıkarılan ve ekilen saç kökleri dokuyla tamamen özleşir. Şok dökülme yaşandıktan sonra temel beklenti saçların uzamaya başlamasıdır. Başlangıçta ince çizgilerle büyüyen saçlar zamanla kalınlaşacak ve gerçek doğal saç görünümüne kavuşacaktır.

Safir FUE Saç Ekimi Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Sapphire fue saç ekimi işleminden sonraki ilk üç gün hasta için önemlidir. Bu süre zarfında hastalar asla başına su dokundurmamalı veya saçlarını yıkamamalıdır. Bir kez daha uzmanın önerileri öne öne sürülebilir ve hastaların bu önerilere dikkat etmesi gerekiyor. İlk üç gün mümkün olduğu kadar dışarı çıkılmaması, gerekirse mutlaka terletmeyen bir şapka giymelidir. İlk üç gün içinde enfeksiyon riski yüksek olduğu için hastalar bu konuda daha çok dikkatlı olmak zorundadır.

Safir FUE Saç Ekimi Fiyatı Ne Kadar?

Saç ekimi yaptırmaya karar verdiğinizde, kabul ettiğiniz klinik saçınızı kontrol edecek ve bir fiyat verecektir. Eğerki bir kliniğe gitmezseniz internet üzerinde bulunan, karalama kampanyası düzenleyen forumlar üzerinde kulaktan doğma bilgiler ile fiyar alabilirsiniz. Bu, sürecin bazı analiz ve incelemelerinin ardından fiyatların tartışıldığı bir süreçtir. Ücret ekilecek saç sayısına göre değişmektedir. Safir FUE Saç Ekimi, en modern saç ekim yöntemi olarak kabul edilmekte ve oldukça popüler hale gelmiştir. En önemli sebep saç ekimi sırasında ağrı olmamasıdır. Bilas Clinic sizlere Safir FUE saç ekimi hizmeti de vermektedir. Bu nedenle kliniğimize başvurarak yeni geliştirilen bu saç ekimi teknolojisinden en uygun fiyata faydalanabilirsiniz. Ancak bazı fiyat seçenekleri bütçenizi aşmayacaktır. Kliniğimize başvurarak en uygun fiyata saç ekimi yaptırabilirsiniz. Üstelik bu süreç sizin için tamamen ağrısız olacaktır.

WhatsApp WhatsApp