PRP Saç Tedavisi

PRP işleminde bu konsantre kan bileşeni trombosit (trombosit), beyaz kan hücreleri, büyüme faktörleri ve dışkı olarak adlandırılır ve aynı kişiye tedavi ihtiyacı olan bölgeye enjeksiyonla uygulanır.

PRP Saç Tedavisi, santrifüj işleminden sonra kişiden bir miktar kan alarak trombositleri zenginleştirir.

PRP işleminde bu konsantre kan bileşeni trombosit (trombosit), beyaz kan hücreleri, büyüme faktörleri ve dışkı olarak adlandırılır ve aynı kişiye tedavi ihtiyacı olan bölgeye enjeksiyonla uygulanır.

PRP tedavisi, özellikle yara iyileşmesi, yumuşak doku iyileşmesi ve saç dökülmesi için Avrupa, Amerika ve Uzakdoğu'da farklı tıp bölümlerinde uzun yıllardır kullanılmaktadır.

PRP Saç Tedavisi Kullanım Alanları Nedir? 

PRP, özellikle incelme ve saç dökülmesine yönelik bir tedavi yöntemidir. Bu tip saç dökülmesine androjenik alopesi neden olur ve erkek tipi alopesi olarak adlandırılır. PRP'nin rolü saçların güçlenmesine yardımcı olmak ve saç dökülmesini önlemektir. PRP, operasyon sonrası dokuların hızlı iyileşmesi, saç büyümesi ve güçlenmesinde olumlu etkisi olduğu için saç ekimi operasyonunda destekleyici bir tedavi olarak tercih edilmektedir.

PRP Tedavisi Nasıl Uygulanır?

PRP uygulaması uzmanlar tarafından yapılır. Süreç bir kişiden kan alınmasıyla başlar. Santrifüj ile kandaki trombositten zengin bileşenler diğer bileşenlerden ayrılır. Trombositler, beyaz kan hücreleri, büyüme faktörleri ve dışkı bakımından zengin olan kısım insan kafa derisine enjekte edilir. Tüm süreç bir ila bir buçuk saat kadar sürebilir.

PRP Saç Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Saç dökülmesi veya seyrelmesi yaşayan erkekler ve kadınlar PRP saç tedavisine uygundur.

Terapiyi tekrar eden süreçler şeklinde kullanılır. Kullanıcıların tercih ve ihtiyaçlarına göre bu tekrar 2 ayda bir veya 1 yıl boyunca 3 ayda bir yapılabilir. Daha derinlemesine bir tedaviye ihtiyacınız varsa saç mezoterapisi ile birlikte kullanabilirsiniz. Bu iki işleme yöntemi paralel kullanıldığında aralarında 15 gün geçmesi gerekir.

Saç Ekimde PRP Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Saç ekimi operasyonunda PRP uygulaması dokuların çabuk iyileşmesine yardımcı olabilmekte, ekilen bölgedeki saçlar uzun süre aktif bir büyüme döneminde tutulabilmekte ve ekilen saçlar operasyon sonrasında ekilen bölgeye uyum sağlayabilmektedir.

PRP tedavisi ayrıca saç köklerinin içerdiği büyüme faktörleri sayesinde dış ortamda sağlam kalmasını ve içerdiği yeni mikrovasküler büyüme hormonlarının saç köklerine kısa sürede oksijen ve besin sağlamasını sağlar.

Bu nedenle operasyon sonrası saç uzama oranı etkili bir şekilde artırılabilir.

WhatsApp WhatsApp