Kadın Saç Ekimi / Restorasyon Maliyeti

Kadınlarda saç dökülmesi/kellik yaşanması travması, sosyal çevrelerindeki görünümleri ve görünümleriyle ilgili olduğu için anlaşılmaktadır. 

Kadınlarda saç dökülmesi/kellik yaşanması travması, sosyal çevrelerindeki görünümleriyle ilgilidir. Kadınlarda saç dökülmesi, androjenik alopesinin genetik nedeni ile ilişkili olduğunda çok yaygındır. Kellik sorunu hakkında kadınlar arasında da konuşmak tabudur ve bu kadınlar tek başlarına çok acı çekerler. Kadınlar saç dökülmesinden kaynaklanan duygusal travma, utanç ve istenmeyen stresin üstesinden gelmek için uygun tıbbi destek almadan acı çekmeye devam ediyor. Çözüm, toplumdaki görünüşünüz ve görünümünüzle ilgili olduğu için sadece saç ekimidir.

 Kadınlarda Saç Dökülmesi Türleri ve Aşamaları:

Her saç dökülmesi hastası için bazı önemli bilgiler aşağıda açıklanmıştır:

Kadınlarda Saç Dökülmesi

Amerikan Dermatoloji Derneği (AAD) Kadınlarda Saç Dökülmesi hakkında istatistiksel veriler sundu. Bu verilerde kadınlarda saç dökülmesinin androjenik alopesi nedeniyle yaygın olduğu belirtiliyor. Kalıtsal saç dökülmesi yaklaşık otuz milyon Amerikalı kadını etkiliyor. Kadınlarda saç dökülmesi ortalama olarak, yaygın bir fenomen olan günde yaklaşık 100 saç telidir. Böyle bir durumda, yastığa kolayca yerleşebilecek veya tarağa dolanabilecek veya duş sırasında aşırı kırılabilecek saç dökülmesi artar.

Kadınlarda saç dökülmesinin nedenleri

Kalıtsal özelliğe bağlı saç dökülmesinin nedenleri, Androgenetik alopesi olarak bilinir. Kişi büyüdükçe veya hormonal bozukluğun bazı ilaçlarına bağlı olarak seyreden saç incelmesi, tiroid bozukluğu, kemoterapi veya hamilelik, demir eksikliği, stres, kilo kaybı, menopoz vb. gibi nedenlerle tıbbi arayan belirli vakalar kapsamına girer. Bir dereceye kadar dikkat, ancak vakalar tamamen dayanılmaz hale gelirse kadın saç ekimi prosedürü en iyi uzman tarafından önerilmektedir.

Kadınlarda Saç Dökülmesine Bağlı Davranış Değişiklikleri

Saç dökülmesinde sorumlu bir faktöre neden olur. 'Yaşam kalitesi' raporuna göre, kadınlar saç dökülmesine bağlı olarak ciddi bir güven kaybı, utangaçlık, aşağılık duygusu içeren ve genel kamuoyunda gergin bir davranışa yol açan akut bir davranış değişikliği yaşıyor.

Kadınlarda Saç Ekimi Prosedürü

Saç ekimi prosedürü hem erkek hem de kadın saç ekimi vakalarında benzerdir. Saç ekimi prosedürü, saç köklerinin donör alandan, genellikle başın arkasından ve yanlarından alınarak, üstteki belirli saç çizgisine göre saç köklerinin alıcı bölgeye ekilmesi veya aşılanmasını içerir ve ekim için bir yere ihtiyaç duyulur. Kafa/kafa derisi donör alandan ekstraksiyon, iki teknikten biri ile yapılabilir, yani FUT (Strip Harvesting) saç ekimi, burada kafa derisinin güvenli donör kısmından bir saç şeridi çıkarılır ve daha sonra gelişmiş trichophytic ile dikilir. FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) saç ekimi durumunda, her bir foliküler ünite kafa derisinin hem güvenli hem de güvenli olmayan bölgelerinden çıkarılır.

Diğer kriterlere ek olarak, kadınlarda saç ekimi için FUT prosedüründen çok FUT'un önerilmesinin, prosedürün ön koşuluyla en iyi şekilde açıklanmasının bir nedeni daha vardır. Saç ekiminde FUE işleminde olduğu gibi donör bölgenin tıraş edilmesi zorunluyken, FUT saç ekiminde işlem için başın tıraş edilmesine gerek yoktur.

Kadın Tipi Saç Dökülmesi (FPHL), kafa derisinin tüm merkezi bölgesindeki saçların incelmesi ile başlar. Saç ekimi sırasında donör alandan alınan foliküler üniteler alıcı bölgedeki yarıklara dikkatlice yerleştirilir. Yerleştirme, mevcut saçların uzamasına zarar vermeden yapılır. Belirli bir süre sonra, yeni saç büyümesi, incelme bölgesini kafa derisinin oldukça yoğun bölgesine dönüştürür.

Bilas Clinic'de saç ekimi işlemi geçiren kadınların hiçbir aşamada başlarını kazıtmalarına veya saçlarını kestirmelerine gerek yoktur.

Yeni nakledilen foliküler üniteler, prosedürün 8 ila 10 ayını tamamladıktan sonra yeni bir saç teli üretti. Kıllar ömür boyu uzamaya devam edecektir. 

WhatsApp WhatsApp