Stres ve Saç Dökülmesi - Saç Dökülmesini Önleme İpuçları

"Doktor, saçım dökülüyor! Yatakta saç var, tarakta saç var, kafam dışında her yerde saç var." - Bu bir mizah skarının parçası gibi görünse de, durumun gerçekliği pek çok kişiyi etkiliyor insanlar her gün yaşıyor. Saç dökülmesinin, sorundan muzdarip bireyler için pek çok faktörü vardır ancak saç dökülmesinin temel nedenlerinden biri strestir.

 

Stres seviyeleri, iş, okul ve sosyal yaşamları dengeli olmayan gençlerde ve uzun saatler boyunca oturan veya son teslim tarihlerinin ve stresin işin bir parçası olduğu pozisyonlarda bulunan ofis çalışanları arasında en yüksek olabilir.

Stres ve saç dökülmesi yaygın olsa da, bu durumlar siz beslenmeyle ilgili dengesizlikler, hastalıklar veya ilaçlar gibi stres koşullarınız için hızlı bir çözüm bulmaya çalışırken saç dökülmesi durumunuza katkıda bulunabilir.

İşyerinde masamıza bağlanan bizler ve daha sonra da gün için gevşediğimizde, yoğun programlarımızla birlikte egzersiz eksikliği de saç dökülmesine neden olabilir.

Strese yatkın olmasanız bile, sadece uygun vitamin eksikliği ve yanlış beslenme alışkanlıkları saç dökülmesi olasılığına katkıda bulunacaktır. İnsanların ciddi stres ve saç dökülmesini önlemenin bir yolu olarak demir eksikliğini ve kansızlığı durdurmak için yeşil yapraklı sebzeler tüketmeleri önerilir.

Stres veya uygunsuz beslenme olmasa bile saç dökülmesi meydana gelebilir. Kozmetikle ilgili saç dökülmesi faktörleri arasında tekrarlanan boyama, perma, sert kimyasallarla şampuanlama ve saç şaftına zarar veren ütü gibi yüksek ısıyla şekillendirici ürünlerin tekrar tekrar kullanılması yer alır.

Stresi durdurmak ve saç dökülmesini önlemek istiyorsanız stresi ve olası saç dökülmesi sorunlarını hafifletmeye yardımcı olmak için stres atma, meditasyon, yoga, saç bakımı önerileri ve doğru beslenme gibi yöntemli tedaviler vardır. Şu ipuçlarını dikkate alarak başlayın: Rahatlayın, sigarayı bırakın ve gününüzü daha iyi yönetin, böylece kendinizi daha hafif ve zinde hissedebilirsiniz. Daha az stres yapacak ve saç dökülmesini önleyeceksiniz .

WhatsApp WhatsApp